Úvod > Články a rady > Všeobecné články > Bolo rozhodnuté v priebehu desiatich minút

Bolo rozhodnuté v priebehu desiatich minút

O stretnutí Bratislavy a Žiliny bolo rozhodnuté v priebehu desiatich minút


Sobotný duel medzi špičkou ligovej tabuľky, Bratislavou a Žilinou, sa skončil lepšie pre súčasného lídra, Žilinu. Slovan Bratislava nastúpil do zápasu so záujmom o dohnanie bodovej straty nad prvými dvoma tímami, avšak po na góly bohatom prvom polčase sa táto nádej rozplynula a jeho pozícia ostala nezmenená.

 

O stretnutí Bratislavy a Žiliny bolo rozhodnuté v priebehu desiatich minút


 
Oba tímy sa vrhli do stretnutia tak trochu opatrne. Prvých pár minút zápasu by sa dalo definovať zaujímavými rozhodnutiami rozhodcu, respektíve jeho nerozhodnutiami. Najprv hlavný arbiter neodpískal zákrok na domáceho hráča v súperovej šestnástke a o tri minúty neskôr sa z píšťalky neozval žiaden zvuk ani po faule na hráča Slovana. Žilina mohla otvárať skóre už v druhej desaťminútovke stretnutia, avšak dvojica hráčov svoje príležitosti nevyužila. Netrvalo dlho a domácim sa predsa len podarilo presadiť. Predtým nepresný Škvarka sa v 20. minúte trafil dokonale a Žilina viedla 1:0. Ako to už býva zvykom, radosť Žilinčanov nemala dlhé trvanie. V 25. minúte strelil vyrovnací gól Priskin, ktorý mal šťastie, že jeho strelu tečoval Holúbek. To sa zase nepáčilo domácim a iba dve minúty po inkasovanom góle dvíhal ruky nad hlavu Hlohovský. Písala sa 27. minúta a stav stretnutia bol 2:1 pre Žilinu. Do konca prvého polčasu potom nasledovala séria nepremenených pokusov na oboch stranách ihriska. Domáci si našťastie dokázali udržať vedenie a do šatní odchádzali s väčšou morálkou.
 
Intenzita prvého polčasu po návrate na ihrisko akosi oslabla a gólové šance vystriedala nervozita a nedovolené zákroky. Oba tímy sa začali viac atakovať a o žlté karty nebola v druhom dejstve núdza – Slovan aj Žilina si na svoj zoznam pripísali po troch žltých kartách. Pre divákov sa v druhom polčase nejednalo o príliš zaujímavý futbal. Napínavé šance pominuli a útočilo sa skôr na diaľku.  S ubiehajúcimi minútami už ani domáci a ani hostia nevedeli nič vymyslieť a nastavený čas skončil stavom zadefinovaným v prvej časti stretnutia. Žilina v konečnom dôsledku oplatila Slovanu prehru z prvého vzájomného duelu.

 

O stretnutí Bratislavy a Žiliny bolo rozhodnuté v priebehu desiatich minút


Tréner Slovana, Ivan Vukomanovič, bol napriek prehre svojich zverencov spokojný s ich výkonom a zápas označil ako jeden najkrajší tejto sezóny. Ako bolo spomínané, výsledky superligy momentálne pasujú Slovan Bratislava na tretiu priečku tabuľky s priestorom na dýchanie na oboch koncoch. Doťahujúca Trnava na Slovan stráca šesť bodov, zatiaľ čo druhá Podbrezová nad Slovanom vedie podobným rozdielom – päť bodov.