Úvod > Články a rady > Všeobecné články > Žilina si poradila so Senicou tesne 3:2

Žilina si poradila so Senicou tesne 3:2

Aj keď už má Žilina v tejto sezóne trofej vo vačku, futbalisti nechceli v sobotňajšom zápase proti Senici nič riskovať a na domácej pôde si prišli pre víťazstvo. To bolo nakoniec celkom tesné o rozdiel jediného gólu, no i tak, tri body sú tri body.

 

 

Žilina si poradila so Senicou tesne 3:2


 
Prvé dejstvo

 


Žilina mala Senici pred nástupom do zápasu čo oplácať. Na úvode jari totiž dostala od senických futbalistov výprask 0:2 a s istou trofejou a koncom sezóny za rohom si nechcela pokaziť chuť. V takom štýle sa teda vrhla do stretnutia a docela sa jej to podarilo. Onedlho po odpískaní sa do šance dostali hostia, no neúspešne. Žiline nakoniec trvalo 25 minút, kým sa snahu podarilo premeniť na výsledky. Strelu Mazáňa zastavila až sieť a domáci sa ujali vedenia stavu zápasu rovnako ako aj jeho ovládania. Napriek postupnej kontrole hry nezostali Seničania úplne bez šancí. O pár minút po prvom góle mohlo byť vyrovnané nebyť skvelého zákroku brankára domácich. Žilina si do konca prvého dejstva ešte stihla prilepšiť. V poslednej minúte zahral v šestnástke hostí rukou Pillár a domáci kopali penaltu. Hlohovský nezaváhal. Pred odchodom do šatní sa teda skóre premenilo na 2:0, a to v prospech majstrovskej Žiliny.

 


Druhý polčas

 


Náskokom povzbudená Žilina sa vrhla do druhého polčasu s dávkou guráže, no napriek vysokému nasadeniu sa góly nie a nie dostaviť. Aspoň nie do 68. minúty. Vtedy sa dostal do šance opäť Hlohovský a Žilina viedla o rozdiel troch bodov. Diváci si vtedy už právoplatne mysleli, že majú vyhraté. Po treťom góle stretnutia nasledovali ešte nepremenené šance a občas sa pripomenuli aj hostia, avšak skóre ostalo až do predĺženia nemenné.

 

Žilina si poradila so Senicou tesne 3:2


 
Nastavenie si ale pre všetkých pripravilo prekvapenie, keď sa Senici podarilo v priebehu dvoch minút streliť dva kontaktné góly (z kopačky Kováča a neskôr Kopičára). Našťastie pre Žilinu, gólová nádielka sa zastavila po druhom strelenom góle a potom už bolo odpískané. Konečné skóre bolo 3:2 v prospech Žiliny, ktorej sa nakoniec podarilo oplatiť Senici jarnú prehru. Zisk troch bodov navyše pomohol Žiline ešte ďalej navýšiť náskok v tabuľke, kde je momentálne jej celkový zisk 67 bodov (13 bodov nad druhým Slovanom).


Výsledky superligy sú teda pre túto sezónu spečatené. Trenčínu sa nepodarilo obhájiť minuloročné víťazstvo a liga prišla takisto o Myjavu (ktorá sa rozhodla zo súťaže vystúpiť). Víťazstvo Šošonov má navyše ešte jeden príjemný bonus, a to možnosť zahrať si o kvalifikáciu do Ligy majstrov. Uvidíme, ako sa im zadarí medzi európskou konkurenciou.